Biochar on mitmekülgne toode

Biosüsi on kindlasti paljudele tundmatu toode või annab maksimaalselt nüansse mõnele meditsiinilisele aspektile. Biosüsi on mitmekülgne orgaaniline aine, mida toodetakse pürolüüsi teel. Pürolüüsi käigus biomassi kuumutatakse hapnikuvabades tingimustes ja see protsess muudab biomassi, nagu puidujäätmed, puiduhake või muu orgaaniline materjal, stabiilseks süsinikmaterjaliks. Biosüsi on väga poorne ja suure pindalaga, mistõttu on see kasulik paljudes rakendustes. Biochar on heaks kiidetud mahetootmiseks, mis teeb sellest suurepärase alternatiivi mahepõllumajanduses. Sobib näiteks kasvusubstraadiks, mullaparanduseks või komposti- ja kuivkäimla lisandiks. Biosütt võib komposti lisada ka igal aastaajal. See parandab komposti kvaliteeti, soodustab mikroobide tegevust ja seob kompostist eralduvad toitained hiljem mulda.

Biosöe kasutamine aias

Biosüsi on suurepärane pinnase parandaja ja kasvusubstraadi tugi. See parandab mulla struktuuri, suurendab selle veepidavust ja soodustab kasulike mikroobide kasvu. Biosüsi suudab siduda toitaineid, näiteks lämmastikku ja fosforit, nii et need ei uhu ära, vaid vabanevad aeglaselt taimedele kasutamiseks. Selle võime reguleerida mulla pH-d parandab taimede toitainete kättesaadavust ja seega ka kasvu. Biosüsi seob mullas süsinikku pikka aega, mis aitab vähendada kasvuhoonegaaside emissiooni. Kasvukeskkonnas ja mullaparanduskasutusel on soovitatav enne kasutamist väetada biosöega. Tänu oma poorsele struktuurile imab biosüsi endasse toitaineid ja vett, mille seejärel aeglaselt taimedesse väljastab. Kevad on ideaalne aeg mulda biosöe lisamiseks. See võimaldab biosöel siduda toitaineid ja vett enne kasvuperioodi algust, et taimed saaksid selle eeliseid täielikult ära kasutada. Sügisel aitab mulda biosöe lisamine talvisel ajal mulla struktuuri parandada.

Biosüsi loomahoolduses

Biosütt kasutatakse ka loomade pidamiseks. Sobib suurepäraselt allapanu substraadiks loomade varjupaikades, kuna biosüsi imab niiskust ja lõhnu. See parandab loomade varjupaikade õhukvaliteeti ning vähendab haisu ja ammoniaagi heitkoguseid. Biosütt võib segada muu allapanuga, näiteks põhugraanulite, kanepi või turbaga. Soovitatav segamissuhe võib varieeruda, kuid üldine tava on lisada muule allapanule umbes 10-20% biosütt. Veenduge, et biosüsi oleks pesakonna vahel ühtlaselt jaotunud. See parandab kogu allapanukihi niiskus- ja lõhnakontrollivõimet. Mõnel juhul võib biosütt kasutada allapanuna, eriti väiksemates ruumides või üksikutes aedikutes. Sel juhul laotatakse biosüsi sobiva kihina otse põrandale. Biosüsi võib parandada tegeliku allapanu isolatsiooni ja mugavust, mis on eriti kasulik külma ilmaga. See pakub loomadele pehmemat ja kuivemat puhkeplatvormi. Lisaks saab biosütt kasutada loomade lisasöödana. On leitud, et see parandab loomade seedimist, seob toksiine ja vähendab mäletsejaliste metaaniheidet. Loomasöödale lisatuna suurendab biosüsi toitainete omastamist. Biosütt saab samadel eesmärkidel kasutada ka hobuste jaoks. Biosütt võib lisada hobusesöödale väikeses koguses (tavaliselt umbes 0,5-1% söödast).

Looduslik ja keskkonnasõbralik alternatiiv

Biohansa biosüsi on lehtpuust valmistatud looduslik toode, mis on lõhnatu. See on keskkonnasõbralik valik nii aeda kui ka loomade heaolu parandamiseks. Biosöe kasutamine võib oluliselt parandada nii taimede kui ka loomade hooldamist, edendades samal ajal säästvat arengut ja vähendades keskkonnamõjusid. Biochar on tõhus ja keskkonnasõbralik lahendus, mis pakub arvukalt eeliseid nii aianduses kui loomakasvatuses. Biosüsi on väga stabiilne materjal, mis laguneb looduslikes tingimustes väga aeglaselt. See muudab selle pikaajaliseks mullaomaduste parandajaks, kuigi laguneb loomade allapanu ja sõnnikuga aeglaselt. Kompostimise käigus see oluliselt ei muutu. Tutvu kõikide Biohansa tallitoodetega selle lingi kaudu . Ärge unustage tellida meie uudiskirja ja jälgida meid sotsiaalmeedias ning saate infot uute toodete ja aktuaalsete teemade kohta otse oma meilile. Anna ka tagasisidet, millistel teemadel soovid Biohansa blogist lugeda!

Uudised
march 02, 2025
Mis saab turbast, kui EL rabad sulgeb?
Artikkel avaldati algselt mais 2024. Turba kasutamine energia tootmiseks on olnud kaalul...
Jätka lugemist
Uudised
march 02, 2025
Õige maneežipõhja tähtsus - Intervjuu Ismo Lättiga
Artikkel avaldati algselt mais 2024. Kuna ratsaväljakud ja maneežid on kohad, kus...
Jätka lugemist
Uudised
february 26, 2025
Erinevat tüüpi heinad ja nende hoidmine
Koresööt ehk hein on hobuse toitumise kõige olulisem osa. Selle kvaliteet ja...
Jätka lugemist